');

Telefon: +48 608 110 862 lub 728 862 458

e-mail: kontakt@pomorskiepogotowieozonowe.pl

 

Dezynfekcja

Ozonowanie to najskuteczniejsza metoda

Dezynfekcja

Dezynfekcja (odkażanie) to czynności mające na celu zlikwidowanie drobnoustrojów (w szczególności chorobotwórczych) oraz ich przetrwalników.

 

Ozon skutecznie zwalcza:

Wirusy: Koronawirusy (Covid-19, SARS, MERS), Parwowirusy (wywołuje psi tyfus), Adenowirus (zapalenie spojówek i rogówki), Papillomawirusy (skórne zmiany rozrostowe), Pikornawirusy (przeziębienie), Paramyksowirusy (świnka, odra), Herpeswirusy (opryszczka wargowa, ospa wietrzna),  Ortomyksowirusy (grypa), Reowirusy (grypa żołądkowa), Pokswirusy (ospa prawdziwa), Rabdowirusy (wścieklizna);

Bakterie: Gronkowce (Staphylcoccus), Paciorkowce (Streptococcus), laseczka tężca (Clostridum Tetani), dwoinka zapalenia płuc (Pneumokoki), pałeczka Listeria monocytogenes, prątek gruźlicy-Koha (Mycobacterium), pałeczki z rodzaju Brucella, Salmonella, Shigella, pałeczki Helicobacter Pylori, pałeczka okrężnicy (Escherichia Coli), Legionella. 

Ozon niemal stuprocentowo usuwa wszystkie wyżej wymienione drobnoustroje i sprawi, że każde pomieszczenie stanie się sterylne.

Stosowana przez naszą firmę metoda, czyli ozonowanie jest w 100% ekologiczna i naturalna, gdyż nie stosujemy żadnych środków chemicznych, od których ozon jest zdecydowanie skuteczniejszy i szybszy w działaniu (np. jest 50 razy skuteczniejszy i 3000 szybszy od chloru). Dodatkowo przewyższa swoją efektywnością filtry Hepa i promieniowanie lamp UV. Korzyścią stosowania ozonu jest brak toksycznych pozostałości po jego utlenieniu i dzięki temu nie zatruwamy gleby, wody, ani atmosfery. Dezynfekcji można poddać wszystkie możliwe pomieszczenia, powierzchnie oraz przedmioty, które mogły zostać zainfekowane mikroorganizmami chorobotwórczymi.

virus-5209059_1920

Pomorskie Pogotowie Ozonowe zapewnia w pełni profesjonalny i bezpieczny przebieg zabiegu dezynfekcji. Wykwalifikowani pracownicy po przybyciu dokonują oględzin i pomiarów skażonych pomieszczeń oraz odpowiednio je zabezpieczają. Uszczelniane są wszystkie otwory, przez które może dochodzić do wymiany powietrza. Następnie rozmieszczamy generatory ozonu w ilości zależnej od kubatury lokalu. Nasze ozonatory są w stanie dokonać skutecznej dezynfekcji w ciągu około 2 godzin. Po zakończonym procesie wskazane jest wietrzenie przez 20-30 minut. Przed ponownym udostępnieniem ozonowanego miejsca, personel dokonuje pomiaru, w celu potwierdzenia bezpiecznego stężenia dla ludzi i zwierząt. Jeżeli w najbliższym czasie nie jest konieczne korzystanie z pomieszczeń poddanych ozonowaniu, wietrzenie również nie będzie niezbędne. Wystarczy w takim wypadku odczekać kilka godzin aż ozon ulegnie samoistnemu rozpadowi.

Zadzwoń i zamów dezynfekcję juz teraz!

608 110 862